Barış Can "CptMaster" Karakoçak Kimdir ?

CptMaster
Twitch dünyasından tanıdığımız CptMaster'ı yakından tanımaya ne dersiniz ? Net bir biyografi gibi olmayacağından emin olabilirsiniz çünkü bu sorular mail yolu ile kendisine ulaştırılmıştır ve sayın Barış Can "CptMaster" Karakoçak bizi kırmayıp yanıtladığı için çok teşekkürler.


Adınız-Soyadınız, Nerelisiniz ve Doğum Tarihiniz:

İsmim Barış Can Karakoçak. Annem, babam, ablam dahil herkes doğma büyüme İstanbulludur. 7 Mart 1993 tarihinde doğdum. 

Eğitim durumunuz nedir ? Detaylıca anlatabilir misiniz ?

Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Bölüm İngilizce'ydi ve burslu okudum. 2012 girişliyim. Genelde içine kapanık bir insanımdır ama üniversitede sosyalleşmeye başladım. Üniversite yaşamını çok sevdim ve aldığım derslerin çoğunu sıkıntısız verebildim. "Üniversite öğrencisi" yaşantısını çok sevdiğim için okulumu uzatmak istedim ama almış olduğum dersleri bir daha almak istemediğim için fazla uzatamadım.

Yayıncılık dışında bir mesleğiniz var mı ?

Şu an Freelance çeviri ve seslendirme yapıyorum. 

Yayıncılığa ne zaman ve nasıl başladınız kısacık anlatır mısınız ?

2018 yılında 6 aylığına askere gitmeden önce yaklaşık 1 ay kadar PUBG ve CS: GO yayını yaptım. 2018 ve onun daha öncesindeki yıllarda kullandığım bilgisayarımın özelliklerini, kaliteli yayın yapabilmek için yeterli bulmadığımdan ötürü yayın yapmaya daha geç başladım. Şimdiyse 2019'un Temmuz ayından beri yayın yapmaktayım.

Bu sektörde kendinize bir hedef koydunuz mu ? Var ise hedefiniz nedir ?

Şu an için uzak bir ihtimal gibi dursa bile, en önemli aşamalardan biri olan "Twitch Partnerliği" olduğunu söyleyebilirim.

İlk oynadığınız oyun nedir ve oyunlarla ilişkiniz nasıl başladı ?

Ben 3 yaşındayken (1996 yılında) Lotus isimli bir araba yarışı oyununu oynayarak başladım. Bilgisayar oyunları oynamak o zamandan beri bana büyük keyif veriyor ve doğru hissettiriyor. Hiç bırakmadım. Bırakmayı da düşünmüyorum.

En sevdiğiniz oyun/oyunlar nedir ?

Genelde FPS tarzı oyunları oynamayı seven bir insandım. Arkadaşlarımla birlikte hızlı oynanışlı FPS oyunları (Team Fortress 2, Call of Duty: Modern Warfare 2, Left 4 Dead, Chivalry: Medieval Warfare, Mordhau vb.) bana diğer oyunlardan hep daha fazla keyif vermiştir. Lakin bu yıl yayın yapmaya tekrar başladığımdan beri, izleyicilerimle daha fazla iletişimde olmamı sağlayan oyunları (Minecraft, League of Legends, Teamfight Tactics, Haxball vb.) daha çok tercih etmeye başladım.

Twitch’te en çok kimi/kimleri izlemekten keyif alıyorsunuz ?

İzlediğim Türk kanallar olmasına rağmen, ecnebi kanalları izlemekten daha çok keyif alıyorum. Bircky, Aculite, Tomographic, Fugglet gibi kanalları mümkün olduğunca takip etmeye gayret ediyorum.
10 yorum:

 1. (warning: bu yazıda türkçe kullanılmamıştır.)Kendisi sevdiğim bir yayıncı olup yayınlarında gayet güzel şekilde eğlendiğim abi olarak gördüğüm bir kraldır ya neyse işte kral herif takip edi anlıcanız hadi bakem <3.

  YanıtlaSil
 2. Iyi iyi bilmediğim şeyleri öğrenmiş oldum:):):):)

  YanıtlaSil
 3. Sesi Kişiliği Oyun bilgisi Herşeyi bambaşka olan bir yayıncı önü açık olsun @iSwass34

  YanıtlaSil
 4. Sesi Kişiliği Oyun Bilgisi Herşeyi bambaşka olan 10/10 Yayıncı seviyorum kendisini yolu açık olsun

  YanıtlaSil
 5. Cıpıt abim kalp pixel ben <3 xd

  YanıtlaSil
 6. çok güzel haxball oyuncusudur kendisi çok severim

  YanıtlaSil
 7. Bildiğimiz şeyler ama iyi olmuş♥

  YanıtlaSil
 8. vov çok güzel
  YanıtlaSil
 9. Adamı tanıdığmız iyi oldu

  YanıtlaSil
 10. Barış abi adamdır ilk tanıdığımdan beri çok severim kendisini çok seviliyosun abi CptMaster <3

  Ben burakbso

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.