GTA 5 Online Detaylı Para Kasma Rehberi

GTA 5 Online oynamaya eğer oyun içi para paketini satın almadan başladıysanız biraz uğraşmanız gerekicek. Çünkü GTA Online'da herşey para demek. Silah, şirket, araba vs. vs. her haltın ucu paraya dokunduğu için bir yerlerden başlamanız gerekiyor. Bu yazımda yazılan para kasma yolları Hiyerarşik bir şekilde sıralanmıştır. En düşük yöntemden en çok kazandıran yönteme kadar keyfinize bakın.

Dükkan Soygunu

Haritada büfe şeklinde sembolü olan dükkanlar para kazanma işini hobi olarak yapan arkadaşlar için en iyi başlangıç olabilir. Ama tabi bu çok karlı bir sistem değil, dükkana girdiğinizde büfe sahibini vurmadan parayı alırsınız en fazla 4000$ en az 1200$ verdiğini gördüm tabi eğer polise yakalanmazsanız. Pek tercih edilen bir yöntem olmamasına rağmen yinede eklemenin faydalı olacağını düşündüm.

Araba Çalıp Satma

Hem keyifli hemde hızlı bir yöntemdir. Yoldan kaliteli düzeyde araçları araklayıp harita üzerinde sprey şeklinde bulunan tamir yerlerine götürüp satabilirsiniz. Unutmayın araca ne kadar az zarar verirseniz tabi ki o kadar kar'a geçersiniz. Aracı pert'e çıkarıp götürürseniz tamir masrafı daha çok kitlenir kalırsınız ayazda. En az şu an'a kadar 3500$ kazandırdı ama en çok ne kadar kazandırdı hatırlamıyorum.

Zamana Karşı Yarış

Zamana karşı yarışlara girmek için yukarıdaki resimde sembolü gördüğünüz yere gideceksiniz. Tabi şöyle bir hıyarlığı var bu görevin "çok zor" olabiliyor. Mesela en son bana gelen görevde 38 saniyede ebesinin köyüne kadar gitmemi istedi ve daha verdiği yerden çıkana kadar 20 saniye geçmişti bile :(. Açıkcası bu görevlerde zaman harcamanızı önermem.

Gang Attack Area

En keyifli olan basit görevlerdendir. Harita üzerinde zaman zaman geçtiğiniz yerlerde rast geldikçe yapın. Hem aim geliştirirsiniz hemde para kazanırsınız. Görevin amacı girdiğiniz yerde sizden belirli sayıda kişiyi etkisiz hale getirmenizi istiyor. Ölseniz bile devam ediyor çok dert etmeyin. Bu bölümde sizler için GTA 5 Gang Attack yerlerini gösterdik.

Araba Yarışı

Araba yarışı ilk başlarda para kasmanız için en iyi yöntem olabilir. Yarışın kalabalıklığı ve sizin yarış sonu kaçıncı olduğunuz oldukça önemlidir alacağınız parada. En düşük 2500$ gördüm en fazla ise 25000$. Loading vs. gibi bekleme ekranları çok uzun sürmezse eğer 2-3 saatte 250.000$ gibi bir para kazanmak zor değil. Harita üzerinde çeşitli araç sembolleri ile yada telefondaki Job List'ten gelen davetler ile kolayca yarışlara girebilirsiniz.

Telefondaki Job List

Telefonunuzda tik işareti gibi sembolü olan tam ortadaki yerden size davet olarak yollanan görevlere bakabilirsiniz. Çok fazla çeşit vardır (yarış bunlardan birisi) Silahlı çatışmalar, Takımlı yada bireysel Deathmatch'ler, heistler vs. vs. Bu görevlerde heist dışında geri kalan hepsi araba yarışı düzeyinde paralar kazandırıyor. Açıkcası başlarda bu görevleri yapmak hem keyifli hem kolay para demek. Önerim bunlarla başlamanız.

Heist Görevleri

Heist görevleri oyun içerisinde en çok para kazandıran görevlerdendir. Çeşitli aşamaları ve her aşamayı yaparken size kazandırdığı para gayet güzel miktarlardadır. Aşamalar bittikten sonra ana görevi yaparken kime ne kadar pay düşecek kavgası yapmak ayrı bir kanser olaydır. Görevleri ilk defa yapan kişilere görev başına 100.000$ bonus verdiğinide bilmenizde fayda var. Tabi öncelikle heist yapılabilecek binaya sahip olmanız lazım yada arkadaşlarınızın heist kurabileceği binalara. Bu binaların değerleri 400.000$ gibi fiyatlardan başlıyorlar. Üstteki yarış ve çeşitli joblist görevleri ile para biriktirip bu binaları alabilirsiniz. Zaten bu heist işine daldıktan sonra diğer görevleri öyle eğlenci için yapacak düzeye geleceksiniz.

Şirket İşleri

1. Special Kargo
Tarihi eser kaçakçılığı kıvamında bir iş. Malzeme kaçırıp kendi depomuza götürücez. Depoda bulunan bilgisayardan ise bu ürünlerin satışlarını gerçekleştirip yerlerine ulaştırıcaz. Bu görevleri yaparken dikkat edin çünkü sabote edenlerde para kazanıyor o yüzden baltalanabilirsiniz.

2. Vehicle Kargo
Araba çalma görevleri en çok kazandıran şirket görevlerindendir. Special Kargo'da gerekli parayı kazandıktan sonra Vehicle Cargo bölümünden satın alımınızı gerçekleştirip bu görevlerden para kazanmanızı öneririm. Aynı şekilde bu görevinizde başkaları tarafından baltalınabilir dikkat edin.

3. Special Vehicle Work
Bu çok fazla tercih edilmeyen bir görev türü fakat arkadaşlarınız ile birlikte vakit geçirme adına keyif veren görevlerdir. Denemekte yarar var. Görev size çeşitli seçimler sunacak ve gerekli araçlar ile yapmanız istenecek. Çok düz bir açıklama oldu fakat işin en basit anlatışı bu.

1 ve 2 numara için depo almanız gerekiyor onuda zaten görevleri alacağınız sırada nasıl satın alacağınızı sizlere gerekli şekilde yol gösterecektir.

1. Numara
Bu kısımdan doğrudan şirket satın alabilirsiniz. En ucuzu almanız tabiki en mantıklı olanıdır.

2. Numara
Bu kısımdan ev ve garaj satın alabilirsiniz. Heist için alacağınız evi burdan satın alıyorsunuz.

3. Numara
Bu kısımdan Bunker, Clubhouse ve Hangar satın alıyorsunuz ki bunlarda ayrı ayrı para kazandıran çeşitli görevler için işinize yarayacak.

Bunker

Bunker işleri iyi para kazandıran ve aksiyonu hiç kesilmeyen görevler silsilesidir. En ucuz Bunker 1.1 Milyon $ değerindedir. Üstteki şirket görevleri ile biriktirip bunu aldıktan sonra ara ara bunu yaparak bi süre sonra yüklü miktarda para alabilirsiniz. Bunker'da asıl amaç verilen görevler ile başkalarından çaldığımız araç gereçleri kendimiz işleyip satıyoruz. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi benim 408.000 $'lık bir stok mevcudum var. Stok fullenmedende satabilirsiniz size kalmış birşey. Supplies kısmı boş gözüküyor ve orası ürün çaldıkça doluyor ve zamanla Research edilerek stok'a getirilip satışa hazır hale getiriliyor. Supplies'i 3 görev ile doldurabiliyorsunuz. Doldurduktan sonra araba ve heist görevlerine devam edebilirsiniz o kendiliğinden herşeyi hallediyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.