Yağmur "RainArr0w" ERTAN Kimdir ?

RainArr0w-Twitch
Ek1: Yağmur "RainArr0w" ERTAN Kimdir
Twitch dünyasından tanıdığımız RainArr0w kanalını yakından tanımaya ne dersiniz ? Net bir biyografi gibi olmayacağından emin olabilirsiniz çünkü bu sorular mail yolu ile kendisine ulaştırılmıştır ve sayın Yağmur "RainArr0w" ERTAN bizi kırmayıp yanıtladığı için çok teşekkürler.Adınız-Soyadınız, Nerelisiniz ve Doğum Tarihiniz:

Herkese merhaba öncelikle :) Ben Yağmur 'RainArr0w' Ertan. 1997 yılının sıcak ve yağmurlu bir ağustos gününde, İskenderun'da doğdum. Adım bu yüzden Yağmur... Babam Niğdeli, annem İskenderunlu ama 5 yıldır üniversite için geldiğim Ankara'da yaşıyorum.


Eğitim durumunuz nedir ? Detaylıca anlatabilir misiniz ?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İngilizce Yönetim Bilişim Sistemleri okuyorum ya da okumaya çalışıyorum diyelim. Bu sene mezun olacaktım fakat sosyal hayatına düşkün her insan gibi ben de okulumu 1 sene uzatmaya karar verdim.


Yayıncılık dışında bir mesleğiniz var mı ?

Ortaokul yıllarımda bir hevesle başlamış olduğum tiyatroya, 2015 senesinde Ankara'ya gelmemle beraber hem üniversitede hem de ödenekli tiyatrolarda sahneye çıkma fırsatı buldum. 2018-2019 sezonundan itibaren Bambu Kültür Sanat Akademisinde profesyonel olarak oyunculuk sergilemekteyim. Ayda 2 temsil olmak üzere büyük oyunları ve aynı zamanda ayda 2 temsil olmak üzere doğaçlama gösterilerine çıkıyorum. Bunların yanı sıra seslendirmeye yönelik işler yapmaktayım.


Yayıncılığa ne zaman ve nasıl başladınız kısacık anlatır mısınız ?

Yayınlarıma 2019 yılının Aralık ayında başladım. Benim yayıncılık hikayeme başlama serüvenim, çoğunluğun aksine neredeyse bütün yayın ekipmanımın önüme gelmesiydi  o zamana kadar Twitch'in sadece ismini duymuştum. Yaklaşık 2-3 haftalık araştırma ve deneme yayınlarından sonra  bu sektöre adım atmış bulundum.


Bu sektörde kendinize bir hedef koydunuz mu ? Var ise hedefiniz nedir ?

Öncelikli hedefim hitap ettiğim kitleyi büyütmek. Yayınlarda oyun oynamanın dışında, tiyatral yeteneklerimi de kullanarak talk show tarzı yayınlar yapmak istiyorum. Daha sonraki hedefim içinse RainArrow ismini bir makaraya dönüştürmek diyebilirim. 


İlk oynadığınız oyun nedir ve oyunlarla ilişkiniz nasıl başladı ?

Kuzenimin atarisinde Street Fighter oynamıştım ilk defa. Oyun serüvenime CS 1.5,  GTA Vice City ve çok çok sevdiğim RollerCoaster Tycoon oyunlarıyla devam ettim.


En sevdiğiniz oyun/oyunlar nedir ?

FPS oyunları oynamaktan inanılmaz keyif alıyorum. En sevdiğim oyun, yayınlarıma da onunla başladığım için Pubg diyebilirim. Şu sıra ise Valorant ile güçlü bir bağımız var. FPS oyunları dışında ETS2, GTA V, korku ve hikaye oyunları da oynuyorum.


Twitch’te en çok kimi/kimleri izlemekten keyif alıyorsunuz ?

Pqueen'in enerjisini ve mizah anlayışını çok seviyorum, onu keyifle izliyorum :)Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.