Şeymanur "XenaAtalante" ÖZGÜR Kimdir ?

XenaAtalante Twitch
Twitch dünyasından tanıdığımız XenaAtalante kanalını yakından tanımaya ne dersiniz ? Net bir biyografi gibi olmayacağından emin olabilirsiniz çünkü bu sorular mail yolu ile kendisine ulaştırılmıştır ve sayın Şeymanur "XenaAtalante" ÖZGÜR bizi kırmayıp yanıtladığı için çok teşekkürler.


Adınız-Soyadınız, Nerelisiniz ve Doğum Tarihiniz:

Selamlar! İsmim Şeymanur ÖZGÜR. Kısaca Şeyma diyebilirsiniz. 24 Ekim 1995'te İstanbul'da doğdum. 


Eğitim durumunuz nedir ? Detaylıca anlatabilir misiniz ?

İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi okudum, ancak sonra İstanbul'a dönüp Açıköğretim Üniversitesi'ne kayıt oldum ve Uluslararası İlişkiler okumaktayım.


Yayıncılık dışında bir mesleğiniz var mı ?

Yazılım ve oyun geliştirme konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Oyun sektöründe bir yer alabilmek için çalışıyorum bu konuda diyelim.


Yayıncılığa ne zaman ve nasıl başladınız kısacık anlatır mısınız ?

2017'den beri ara ara yayıncılığı bırakıp tekrar döndüğüm için uzun süreli düzenli bir şekilde yayın yapamadım. Ancak şimdi yeterli donanım ve ekipmana sahip olduğum için full-time olarak yayınlara başladım.


Bu sektörde kendinize bir hedef koydunuz mu ? Var ise hedefiniz nedir ?

Samimi ve kendine has bir topluluk oluşturmak ve tabii ki her gelişmekte olan yayıncının da istediği gibi bu topluluğu olabildiğince büyütmek. Ayrıyeten, yayın sektörünün yanında oyun geliştirme kısmında da başarılı projeler geliştirmeyi kendime hedef koydum.


İlk oynadığınız oyun nedir ve oyunlarla ilişkiniz nasıl başladı ?

İlk oynadığım oyun Age Of Empires'tı. Küçükken abim oyun oynarken beni yanına çağırıp izlettirirdi. Oyuna olan sevgim bu şekilde başladı. Need for Speed, The Sims, Blood & Gold: Caribbean tarzı oyunlar izletirdi bana. Abimden gizli bazen ben de girip oynardım oyunları. Sonra bu şekilde oyunları takip etmeye başladım. 


En sevdiğiniz oyun/oyunlar nedir ?

Survival/Crafting tarzı oyunları çok seviyorum. Örneğin, Rust, 7 Days To Die, Conan Exiles,Don't Starve Together, Subsistence, Raft, Subnautica v.b. Bunun yanı sıra League of Legends, The Sims Serisi, Dead by Daylight oynamaktan da çok keyif alıyorum.


Twitch’te en çok kimi/kimleri izlemekten keyif alıyorsunuz ?

Angrypug ve Welyn tarzı yayıncıları keyifle izliyorum.Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.