Soner "sonersahinbas" Şahinbaş Kimdir ?

Twitch sonersahinbas Kimdir ?
Twitch ve Youtube dünyasından tanıdığımız sonersahinbas kanalı yani Soner ŞAHİNBAŞ'ı yakından tanımaya ne dersiniz ? Net bir biyografi gibi olmayacağından emin olabilirsiniz çünkü bu sorular mail yolu ile kendisine ulaştırılmıştır ve sayın Soner ŞAHİNBAŞ bizi kırmayıp yanıtladığı için çok teşekkürler.

Adınız-Soyadınız, Nerelisiniz ve Doğum Tarihiniz:

Merhabalar, adım; Soner Şahinbaş, 5 Ağustos 1994 'de İzmir 'de doğdum.


Eğitim durumunuz nedir ? Detaylıca anlatabilir misiniz ?

İTO Vakfı Süleyman Taştekin Anadolu Teknik Lisesi 'nde Elektrik Elektronik bölümünü okudum. Ardından AÖF 'te Radyo ve TV Programcılığı okumaya başlasam da, iş hayatımdan dolayı maalesef askıya alınmış durumda.


Yayıncılık dışında bir mesleğiniz var mı ?

Zamanında başka işlerde de çalıştım. Ama şuan; müzisyenim, enstrüman mağazasında gitar departmanında çalışıyorum ve gitar dersleri veriyorum.


Yayıncılığa ne zaman ve nasıl başladınız kısacık anlatır mısınız ?

2016 yılında YouTube 'da motosiklet ağırlıklı içerikler üretmeye başladım. Ardından vloglara, gitar konusu ve geziler de dahil oldu. Bu süreçte YouTube 'da arada sırada canlı yayınlar yapsam da, asıl olarak yayıncılığa Ekim 2018 'de Twitch 'te başladım diyebilirim.


Bu sektörde kendinize bir hedef koydunuz mu ? Var ise hedefiniz nedir ?

Pek tabii hedeflerim mevcut ama, hayallerim planlara dönüşmeden, dile getirip büyüsünü bozmamak gerektiğine inanıyorum :)


İlk oynadığınız oyun nedir ve oyunlarla ilişkiniz nasıl başladı ?

Game Boy'daki Tetris ve ardından markası Atari olmayan aterilerimize, kasetlerini üfleyip taktığımız oyunlar. Hiç iddialı olmamakla birlikte, oyunların hayatımda önemli bir yeri var. Özellikle hikaye bazlı, sanat değeri yüksek olan oyunların.


En sevdiğiniz oyun/oyunlar nedir ?

Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls, Silent Hill serisi, Cod MWII, God of War Serisi, GTA Serisi aklıma gelen ilk oyunlar olsa da, birçok eğlenceli platform oyunları da bana güzel zaman geçirtip, kafamı dağıtır.


Twitch’te en çok kimi/kimleri izlemekten keyif alıyorsunuz ?

Elraenn, kendinemuzisyen, educatedearTW


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.