Nermin "mancerisa" BEYLER Kimdir?

mancerisa Twitch
Ek1: Nermin "mancerisa" BEYLER


Twitch dünyasından tanıdığımız mancerisa kanalını yakından tanımaya ne dersiniz? Net bir biyografi gibi olmayacağından emin olabilirsiniz çünkü bu sorular mail yolu ile kendisine ulaştırılmıştır ve sayın Nermin "mancerisa" BEYLER bizi kırmayıp yanıtladığı için çok teşekkürler.
Adınız-Soyadınız, Nerelisiniz ve Doğum Tarihiniz: 
Adım Nermin Zehra Beyler. Aslen Eskişehirliyim fakat ailemle birlikte Ankara'da yaşıyorum. 16 Nisan 1999 tarihinde dünyaya geldim.


Eğitim durumunuz nedir ? Detaylıca anlatabilir misiniz ?

Şu an aktif olarak üniversite öğrencisiyim. Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde son sınıfı okuyorum.
 

Yayıncılık dışında bir mesleğiniz var mı ?

Yayıncılık dışında şu an yaptığım bir mesleğim yok, öğrencilik dışında tabii.
 

Yayıncılığa ne zaman ve nasıl başladınız kısacık anlatır mısınız ?

Yayıncılığa 2018 yılının sonbahar aylarında başladım, o zamanlar Dota2 adlı oyunu oynuyordum arkadaşlarım sayesinde de hem Dota2 hem de CS:GO ve oynadığım tüm oyunların yayınlarını yapmaya başladım fakat kısa süre geçmeden internetle alakalı problemlerden dolayı ara vermek zorunda kaldım. 3 ayda bir yayın açabiliyor, sadece keyif-eğlence amaçlı yayınlar yapabiliyordum. Fakat sonrasında covid-19 virüsü sebebiyle yüz yüze eğitime ara verilince Ankara'ya geldim, internetim müsait olduğundan tekrar yayınlara başladım. Aslında kısaca, yayın hayatına 2 kere başladım diyebilirim. Biri 2018 sonbahar diğeri 2020 yaz. Yaz aylarında başladığım yeni yayın hayatım yaklaşık 3 aydır sürüyor. Bu seneki düzenli yayınlarım benim ve yayıncılığım adına büyük bir gelişme ve adım oldu diyebilirim.
 

Bu sektörde kendinize bir hedef koydunuz mu ? Var ise hedefiniz nedir ?

Aslında kendime bir hedef koymadım. Çünkü yayıncılığa başladığımda bu sektörden bir beklentim yoktu. Sadece eğlenmek amaçlı yayınlar açıyordum. Bir süre sonra ise ister istemez ''Umarım şu konularda gelişirim'' dediğim şeyler olmaya tabii ki başladı. Eğer bunlar birer hedef sayılırsa Twitch platformunda daha büyük bir kitleye hitap etmek benim önümdeki ilk basamak. Bu basamaktan ilerisini inanın düşünmedim. Çünkü dediğim gibi maddi ya da manevi büyük bir beklenti ve/veya hedef ile bu işe başlamadım.


İlk oynadığınız oyun nedir ve oyunlarla ilişkiniz nasıl başladı ?

Atari oyunlarını saymazsak, ciddiyetle oynamaya başladığım ilk oyun, bir MMORPG oyunu olan Rappelz sanırım. Bu oyuna yaklaşık 10-11 yaşlarında başladım ve neredeyse 6 sene kadar bu oyunu oynadım. Oyunlarla ve özellikle de bu oyunla abim sayesinde tanıştım. Bilgisayara ilgili ve birlikte vakit geçirmeyi seven iki çocuk olduğumuzdan birlikte oynayabileceğimiz güzel bir oyun olduğunu söylediğinde nasıl gözlerinin parladığını hatırlıyorum. Bunun sonucunda bu oyuna başladım. Sonrasında ise, yine abim sayesinde Dota2 ile tanıştım ve yaklaşık 4 sene kadar da sadece Dota2 oynadım. Tüm bunların sonucunda oyunlara bakışım ve merakım arttı. Bunun ardından CS:GO ve Steam'de gördüğüm hoşuma giden hikayeli oyunları da oynamaya başladım. 
 

En sevdiğiniz oyun/oyunlar nedir ?

Tek bir cevap yerine birkaç cevap vereceğim sanırım bu soruya. Şu an için en sevdiğim oyunlar arasında; Valorant, Subsistence, Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, Layers of Fear, Dying Light ve tabii ki bırakmış olmama rağmen yeri bende hep ayrı olacak olan DOTA2'yi sayabilirim. DOTA2 haricinde saydığım tüm oyunları saatlerce oynamış, defalarca bitirmiş olmama rağmen ''E hadi bir daha!'' diyerek tekrar tekrar oynayabilme/bitirebilme potansiyeline sahip olduğumdan dolayı listeye ekledim.
 

Twitch’te en çok kimi/kimleri izlemekten keyif alıyorsunuz ?

Twitch'te en çok Pqueen yani Pelin ablayı ve Unlost yani Cantuğ abiyi ve ekibini izlemekten keyif alıyorum. Sanırım ben her birini izlemeye başlayalı da yaklaşık 2 sene olmuştur. Uzun zamandır hem Pqueen'i hem de Unlost ve ekibini takip ederim ve videolarını/yayınlarını izlemekten büyük keyif alırım. Ayrıca sevdiğim ve aynı zamanda saygı duyduğum bu yayıncıları örnek alarak yayın hayatıma şekil vermeye çalışırım.1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.