Yeliz "missd0ra" GÜRBÜZ Kimdir ?

missd0ra Twitch
Twitch dünyasından tanıdığımız missd0ra kanalını yakından tanımaya ne dersiniz ? Net bir biyografi gibi olmayacağından emin olabilirsiniz çünkü bu sorular mail yolu ile kendisine ulaştırılmıştır ve sayın Yeliz "missd0ra" GÜRBÜZ bizi kırmayıp yanıtladığı için çok teşekkürler.Adınız-Soyadınız, Nerelisiniz ve Doğum Tarihiniz:

Yeliz Gürbüz 12 Ekim 1993 yılında Düzcede doğdum şuan İstanbul'da yaşıyorum.


Eğitim durumunuz nedir ? Detaylıca anlatabilir misiniz ?

Sadri Alışık Kültür merkezinde temel oyunculuk eğitimi aldım.Okul öncesi öğretmenliği okuyordum ama yarıda bıraktım ve şuan Nişantaşı Üniversitesi iç mimarlık bölümünde son sınıftayım.


Yayıncılık dışında bir mesleğiniz var mı ?

Hayır yok.


Yayıncılığa ne zaman ve nasıl başladınız kısacık anlatır mısınız ?

Twitch'i ilk yaklaşık 6 yıl önce Paris'te okuyan bir arkadaşımdan duymuştum birlikte lol oynardık ve bana Twitch'den bahsetti ısrar etti keşke orada olsan, yayın yapsan, izlesek dedi ama bana çok uzak geldi. Ön yargılı yaklaştım bana göre değil dedim.sonra bir arkadaşım Twitch'te yayınlara başladı 2 yıl boyunca ara sıra gelir izlerdim.izlerken keyif aldım ön yargılarım gitti ve bende boş zamanlarımda oyun oynuyordum bir şey kaybetmem diyerek başladım.


Bu sektörde kendinize bir hedef koydunuz mu ? Var ise hedefiniz nedir ?

Şu an sadece eğlenmek için yayın yapıyorum herhangi bir hedefim yok.


İlk oynadığınız oyun nedir ve oyunlarla ilişkiniz nasıl başladı ?

Sanırım epey küçüktüm Süper Mario ile başladım oyunlara League Of Legends ile devam ettim :) 


En sevdiğiniz oyun/oyunlar nedir ?

Yayıncılığa başladığımdan beri 6 yıldır boş zamanlarımda en çok League of Legends oynadığım için ve benim burada olmamı sağladığı için seviyorum onu.


Twitch’te en çok kimi/kimleri izlemekten keyif alıyorsunuz ?

Açıkçası pek vakit bulamıyorum ama takip ettiğim, Kendine Müzisyen ve Azunyan Özge onları izlemekten keyif alıyorum çok tatlı insanlar.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.