Bahadır "PurpleBixi" TELCİ Kimdir ?

Bahadır TELCİ Kimdir
Twitch dünyasından tanıdığımız PurpleBixi yani Bahadır TELCİ'yi yakından tanımaya ne dersiniz ? Net bir biyografi gibi olmayacağından emin olabilirsiniz çünkü bu sorular mail yolu ile kendisine ulaştırılmıştır ve sayın Bahadır TELCİ bizi kırmayıp yanıtladığı için çok teşekkürler.


Adınız-Soyadınız, Nerelisiniz ve Doğum Tarihiniz:

Bahadır Telci, Erzurumluyum 18.09.1998 tarihinde doğdum.


Eğitim durumunuz nedir ? Detaylıca anlatabilir misiniz ?


Ege Üniversitesi halkla İlişkiler bölümünde okuyorum, okumaya çalışıyorum. 2 sene başka bir bölümde okuduktan sonra bu bölüme geçtim, yayıncılıkla paralel yürütebileceğim bir bölüm istiyordum dijital reklamcılık hesabı.


Yayıncılık dışında bir mesleğiniz var mı ?


Yok ki bence gerek yok.Geleceği parlak mesleklerden birisi, 10 sene sonranın televizyonculuğu gibi düşünün.Ama bir dönem rap müzik yapıyordum şuan ara verdim ama hala işin mutfağındayım.


Yayıncılığa ne zaman ve nasıl başladınız kısacık anlatır mısınız ?


Mayıs 2018'de başladım yeniyim diyebilirim.Buna rağmen güzel bir kitle yakaladım bu konuda şanslıyım diyebilirim.Planlı olarak başladım, gelecek gördüğüm için eğlendiğim bir iş olduğu için dedim ki Bahadır sen bunu yaparsın oğlum


Bu sektörde kendinize bir hedef koydunuz mu ? Var ise hedefiniz nedir ?


Tabi ki hedef koydum ki bir yerden sonra sıkılıp bırakmayayım.Amacım hiçbir zaman " Ya yaparız bir şeyler tencere kaynar gider." olmadı.Şuan bunun için belki de çok erken ama bu sektörde en azından Türkiye'de zirvedeki insanlardan olmak istiyorum.Tabi ki asıl amacım bunu yaparken kitlenin bozulmaması.Bunun için modlarımız özenle çalışıyor zaten.


İlk oynadığınız oyun nedir ve oyunlarla ilişkiniz nasıl başladı ?


Yanlış hatırlamıyorsam Contra isimli atari oyunu.Vcd vardı ona kol takıp kardeşimle beraber oynardım 6-7 yaşında.Bilgisayarda ise Wolfenstein 3D isimli oyun, benden büyük bir oyun 1992 yılında çıktı.


En sevdiğiniz oyun/oyunlar nedir ?


Açıkçası benim main oyunum yok, her kulağıma gelen oyunu denemeye insanlara tanıtmaya çalışıyorum.Hatta kitlem beni popüler oyunlara sallamamla tanır.E tabi istisnalar oluyor arada çok deli bir Assassin's Creed oyuncusuyumdur mesela.Kanalın konsepti de Suikastçiler üzerine zaten.Onun yanında R6, Eu4, ToS falan oynuyoruz.


Twitch’te en çok kimi/kimleri izlemekten keyif alıyorsunuz ?


Twitch'e başlama sebebim Ahmet abi yani Jahrein'in çoğu yayınını kaçırmam.Can Sungur'un IRL yayınlarını izlerken tabiri caizse Kemal Sunal filmi izliyor gibi hissediyorum.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.